 |
 |
 |
 |
Linux RedHat Certified Engineer / LPIC
TSTC ontwikkelt een nieuw Linux certificeringstraject. Het doel is om IT professionals met geen of weinig Linux kennis op te leiden tot RedHat Certified Engineers (RHCE).
Deel 1 van de training omvat de stof uit Linux Certified Professional, levels 1 en 2 (zie www.lpi.org).
Deel 2 bestaat uit een intensieve RedHat training inclusief certification lab (zie www.redhat.com).
Deel 1 - Linux certified Professional
De training is bedoeld voor IT professionals met weinig of geen Linux ervaring. De inhoud van de training bestaat uit een versneld traject met stof uit meerdere weken cursus
De structuur van Linux (directories, rechten) en de commandoregel. Basis beheerstaken uitvoeren, zoals user/groep management, helpen van gebruikers, backup & restore, shutdown & reboot, proces en applicatie beheer. Installeren en configureren van workstations (X) en opnemen in een netwerk. Beheren van een klein tot middelgrote site Plannen, implementeren beveiligen en troubleshooten van een smal mixed network (Microsoft en Linux) inclusief: Windows file- en printserver (Samba) Internet Gateway (firewall, proxy, mail, news) Internet Server (webserver, FTP server)
Voor de LPI levels 1 en 2 zijn in totaal 4 theorie-examens vereist: Level 1 (LPIC-1) LPI-101 en LPI-102 Level 2 (LPIC-2) LPI-201 en LPI-202
Deel 2 RedHat Certified Engineer
De training is bedoeld voor IT specialisten met een behoorlijke dosis ervaring Linux, in zowel stand-alone als netwerkomgevingen. De training richt zich dan ook op het herhalen van stof die bekend wordt geacht bij het opvolgende RHCE examen Essentials Kernel Services Filesystem Management User Administration Local Security Advanced Partitioning Installation System Initialization RPM, YUM, RHN System Administration Topics Network Configuration Network Security Network File Sharing Services Network Infrastructure HTTP Service Mail Service Troubleshooting
Het RHCE examen is een praktijkexamen dat ongeveer een dag in beslag neemt. Het bestaat uit een deel troubleshooting (2u30m) en een deel Linux configuratie (3u) Naast parate kennis van de stof is vanwege de omvang van de oefeningen enige handigheid met de commando-regel een vereiste.
Duur
15 dagen
|
 |
 |
 |
 |